• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer
Stillnessinyoga

Stillnessinyoga

Yin Yoga Teacher Training

  • Login
  • Home
  • Student
    • Help and FAQs
    • Courses
  • Teacher Training
    • About Teacher Training
    • All Teacher Trainings
    • Yin 1 Training
    • Yin 2 Training
      • YIN-YANG FLOW TEACHER TRAINING (200+HR)
    • Meditation Training
      • Well and Ocean of Stillness
  • Events
    • Meditation Courses
    • All Events
    • Well and Ocean of Stillness
    • Workshops
      • Yogini Workshop
    • Webinars
    • Weekly Classes
      • Advanced Yin and Yang
    • Private’s
    • Retreats
  • Workshop
  • Blog
  • Contact
    • Help and frequently asked problem questions
    • About us
    • Contact
  • English
    • Nederlands

Pose of the month May: Reclined Fishpose

12th May, 2019 by b.van.norden

 

 

 

 

 

Fishpose of Vispose

De Vispose heeft een prachtige opening van de borst en de keel. Als we de benen ook in de vlinderpositie hebben stimuleren we tegelijkertijd de yin meridianen in de benen van nier, lever en milt.

De hart meridiaan heeft een vertakking naar beneden, inwendig naar de dunne darm, haar yang partnerorgaan, en een andere vertakking naar de longen voordat ze haar meer oppervlakkige verloop aan de binnenkant van de arm volgt naar de pink.

Al die gebieden worden gestrekt in de Vis pose.

Ook is er van het hart een vertakking met de milt meridiaan, en wordt het hart ook gevoed door de milt.

De niermeridiaan loopt diep langs de benen en van de voorkant van het bekken inwendig diep naar achteren om naar de nieren zelf te gaan. De niermerdiaan heeft een vertakking naar de lever, de long en het hart en pericardium.

De nier vormt samen met het hart de meridiaan Shao Yin, die essentie en spirit tezamen brengt. In de Vispose met benen in vlinder of lotus bereiken we ze beiden. Welke ons diep met ons unieke zelf verbindt en de mogelijkheid tot spontaniteit.

De niermeridiaan loopt ook verder door de keel naar de tong, en aan de achterkant lopen rond de zevende wervel alle yang meridianen. Je hoort het al: in de Vispose strekken we veel van ons weefsel waar al deze energie kanalen doorheen lopen.

Het is een mooie pose voor deze periode waar we het Hart seizoen binnen gaan. Een goede stimulatie van de schildklier, Anahata en Vishuddhi chakra. Geniet van het effect van deze pose. Modificeer bij nekproblemen met kussen of blok.

 

Filed Under: Uncategorized

Primary Sidebar

My courses and classes

  • Help and frequently asked problem questions

Cart

Footer

Find us

Stillnessinyoga Facebook Page Stillnessinyoga Instagram Page

Sign Up to our Newsletter!

Copyright © 2022 ยท Log in

  • English
  • Nederlands (Dutch)